Regelmatig vraagt een trainer mij of ik nog een leuke oefening weet om met de groep te doen. Een energizer voor bijvoorbeeld na de lunch. Doordat ik aan theatersport doe, weet ik er genoeg. Vaak gebruik ik gewoon een oefening die ik zelf tijdens een theatersportles heb gehad.
Doe je nou niet aan theatersport of ken je gewoon niet zoveel oefeningen, dan kan ik je het boek Theater vanuit het niets aanraden. In dit boek over improvisatietheater van Andr Besseling staan veel leuke oefeningen die je met een groep kunt doen.
Een van deze oefeningen is bijvoorbeeld stilstaan. Dit is een oefening die een hoge concentratie van de groep vraagt. De hele groep loopt door de zaal. Zonder dat is afgesproken wanneer of dat er een teken wordt gegeven, staat de hele groep tegelijk stil. Daarna komt de hele groep tegelijk weer in beweging. Dit proces wordt net zolang herhaald totdat de groep daadwerkelijk als n groep tegelijk kan stilstaan en weer kan bewegen.
Aan deze oefening moest ik direct denken toen ik onderstaand filmpje op Zinfo zag staan. Zie wat er gebeurt als een paar honderd mensen tegelijk stil gaan staan op Grand Central Station in New York:
Fantastisch toch?

Benieuwd naar de achtergrond van dit filmpje, kwam ik op de website van de makers: Improv Everywhere. Zie: http://www.improveverywhere.com/. Op hun website staan nog veel meer van dit soort filmpjes.
Improv everywhere heeft wereldwijd leden, ook in Nederland. Zie: http://improveverywhere.ning.com/group/thenetherlands.
Die zijn van plan om op 27 februari op Utrecht CS stil te gaan staan. Dus als je mee wilt doen, dan zou ik zeggen: geef je op!
Geplaatst door: Selma Foeken
Geplaatst door: Selma Foeken | 17-02-08 om 11:02